• 0 800 300 485
  • 0506604788
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Пн-Пт 9:00-18:00

Технічні обстеження будівель, споруд

Технічні обстеження будівель та споруд

Рейтинг користувача: 4 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зірка
 

Оцінка наслідків затоплення, пожежі

Визначення порядку користування нерухомістю

Експертиза будівельного проекту

Відповідність проекту та ДБН

Експертиза кошторисної документації 

 

Технічне обстеження будівель і споруд дозволяє визначити перспективу їх подальшої експлуатації та їх поточний стан. Завдяки такому обстеженню виявляються існуючі дефекти та можливі пошкодження конструкцій, здатні привести до аварійної ситуації, а також повного або часткового руйнування об’єкта. Разом з обстеженням технічного стану будівель і споруд може проводитися перевірка інженерних мереж і оточуючих об’єкти територій.

Зібрані в результаті технічних обстежень дані використовуються для аналізу технічного стану об’єктів. За підсумками експертної оцінки складається спеціальний звіт. Він має затверджену типову форму і містить в собі повні відомості про об’єкт, адресу місця його знаходження і дату проведення обстеження технічного стану. Одним з пунктів документа є експертний висновок, який ґрунтується на отриманих в ході обстеження об’єкта даних.

Звіт про обстеження технічного стану будівлі – це документ, який має статус офіційного документа доказового значення і може бути використаний у суді.

 

Обстеження технічного стану будівель проводитися в таких випадках:

1. Необхідно узаконити будівництво, зведене самовільно, без відповідної проектної документації та дозволів. Обстеження технічного стану дозволяє отримати висновок про безпеку експлуатації будівель та їх характеристики. Такий документ може бути наданий в ДАБІ для офіційної реєстрації нерухомого майна та прав власності на неї. Без нього узаконити будівництво неможливо.

2. Необхідно проводити обстеження технічного стану будівель і споруд при створенні проекту їх реконструкції. Така оцінка технічного стану будівель і споруд дозволяє правильно оцінити експлуатаційні характеристики об’єктів, їх міцність і здатність витримувати певні навантаження. На підставі дослідження об’єкта визначається оптимальний варіант реконструкції, який забезпечує безпечну експлуатацію будівель в подальшому.

3. Ведеться перебудова будівлі, перепланування квартири або офісних приміщень. При проведенні таких робіт змінюються навантаження на несучі елементи будівель. Технічне обстеження конструкцій будівлі в таких випадках і висновок експерта обов’язкові.

4. При проведенні робіт з капітального ремонту. Як правило, в ході них виникають серйозні якісні зміни споруди, можуть бути порушені несучі конструкції. Це тягне за собою зміну параметрів міцності споруди.

5. Проводиться обов’язкова або позапланова перевірка після виникнення надзвичайних ситуацій. Наприклад, після пожежі або аварії. Фахівці в таких випадках встановлюють наявність пошкоджень і вказують, як правильно усунути дефекти. Роботи по обстеженню будівельних конструкцій будівель і споруд дозволяють отримувати повну оцінку стану об’єкта і можливості його відновлення.

6. Необхідно ліквідувати пошкодження або деформацію об’єктів будівництва. Наприклад, при наявності тріщин в стінах або усадки будови. Обстеження дозволяє встановити ступінь небезпеки, можливості подальшої експлуатації такого об’єкта нерухомості. За фактом перевірки видається відповідний висновок.

7. При оформленні договору купівлі-продажу нерухомості також може знадобитися звіт про технічний стан будівлі. Дуже часто їх запитують покупці до моменту здійснення операції. Багато хто хоче знати технічний стан об’єкта нерухомого майна, щоб оцінити витрати на можливі ремонтні роботи.

8. Необхідно зіставити проект з будівлею, яка побудована за цим проектом. Всі об’єкти суворо повинні відповідати технічній та проектній документації, яку складено для них. Навіть незначний відступ від регламентів може призвести до небезпечних наслідків в процесі експлуатації об’єкта, так як змінюється навантаження на несучі конструкції.

9. Необхідно змінити призначення об’єкта нерухомого майна. Наприклад, квартиру потрібно перепланувати і переоформити в нежитлове приміщення.

 

 

 

Термін проведення

Орієнтовний термін проведення становить:

  • для судових експертиз - 30 днів;
  • для експертних досліджень - 10 днів.

Точні терміни будуть розраховані в момент звернення з урахуванням обсягу дослідження і поточного завантаження спеціалістів в межах передбачених п. 1.13. розділу I "Інструкції про призначення та проведення судових еспертиз і експертних досліджень", затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р № 53/5.

Детальніше


© СП "Західно-Український Експертно-Консультативний Центр", 1998-2022.
Всі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, охороняються законодавством України. Використання матеріалів сайту можливе тільки з посиланням на джерело.