Оцінка матеріального збитку після ДТП
- Перегляди: 8255
Визначення ринкової вартості КТЗ
Визначення вартості ремонту КТЗ
Дослідження технічного стану ТЗ
Визначення утилізаційної вартості КТЗ
Експертиза сільськогосподарської техніки
Вартість матеріального збитку, скоєного внаслідок ДТП визначається як величина втрати товарної вартості КТЗ після скоєння ДТП у разі пошкодження або розукомплектування КТЗ, з урахуванням його фізичного зносу та витрат.
Пошкодження КТЗ (автомобіля) може статися за різних обставин. Це зіткнення транспортних засобів, неякісне дорожнє покриття, падіння на автомобіль предметів (дерев, опор, елементів фасадів тощо). Чинним законодавством України обов'язок щодо відшкодування матеріальної шкоди покладається на особу, з чиєї вини її було заподіяно. У більшості випадків відповідальність таких осіб застрахована, проте інколи деякі особи нехтують цими правилами, страхові компанії не завжди виконують свої обов 'язки сумлінно, а іноді страхової суми не достатньо для покриття вартості ремонту та різницю необхідно стягувати з винуватця.
Оцінка збитку внаслідок ДТП проводиться після огляду пошкодженого транспортного засобу, шляхом складання калькуляції вартості ремонтних робіт, запчастин з врахуванням поточного зносу пошкоджених елементів до моменту ДТП. У випадку неможливості відновлення авто визначається вартість ліквідації залишків автомобіля.
Інколи вартість відновлювального ремонту перевищує середню ринкову вартість аналогічного технічно-справного автомобіля. В такому випадку експерт може прийти до висновку, що ремонт економічно не доцільний та виникне необхідність оцінки технічно справних деталей (частин) в пошкодженому автомобілі.
Варто сказати, що компенсації підлягає саме сума збитку, а не сума, яка витрачена на ремонт. Це означає, що отримання компенсації не завжди дорівнює сумі виставленої ремонтної калькуляції з боку СТО.
В яких випадках призначається?
1) Якщо виникла суперечка щодо рішення страхової про розмір відшкодування.
2) Якщо винуватець ДТП відмовляється компенсувати в добровільному порядку суму завданого ним збитку.
3) В інших випадках, коли необхідно встановити об 'єктивний розмір матеріальної шкоди заподіяної внаслідок ДТП або при іншому пошкодженні транспортного засобу.
Який документ буде отримано за результатом проведення?
Надається висновок експертного автотоварознавчого дослідження або висновок експерта (якщо проводилася судова експертиза). При проведенні судової експертизи так само враховуються вимоги процесуального законодавства щодо підпису про кримінальну відповідальность і зазначення інформації про судове провадження.
Який порядок проведення, як замовити?
Для експертного дослідження та судової експертизи (за заявою учасника судової справи):
1) Надати нам дані для оформлення дослідження (заповнивши форму на сайті або особисто у відділенні або відправити електронною поштою).
2) Отримати пакет документів для замовлення дослідження.
3) Підписати заяву, договір, здійснити оплату в повному обсязі (в офісі або віддалено).
4) Узгодити дату та час огляду автомобіля.
5) Після огляду і підготовки висновку отримати результат дослідження.
Для судової експертизи (призначеної судом)
1) Подати до суду клопотання про призначення експертизи.
2) Отримати ухвалу суду про призначення автотоварознавчої експертизи експертам нашої організації.
3) Після надходження матеріалів до нас отримати рахунок для оплати дослідження і здійснити оплату в повному обсязі.
4) Надати автомобіль для огляду
5) Після огляду і підготовки висновку результат дослідження буде відправлено в суд, де ви з ним зможете ознайомитися.
Які документи (інформація) потрібні для проведення?
Для проведення оцінки збитків при ДТП потрібно надати такі документи:
- Копія свідоцтва про реєстрацію ТЗ (оригінал повинен бути наданий під час огляду авто);
- Копія паспорта або паспортні дані замовника для оформлення договору;
- Фото та відео фіксація транспортного засобу з місця ДТП.
- Реквізити компанії, інформація про подписанта (для юридичних осіб);
- Акт про ДТП чи іншої події в результаті якого було завдано збитків.
- Висновки зі станції технічного обслуговування автомобіля (про приховані пошкодження, за наявності).
- Інші відомості, що можуть вплинути на результат оцінки.
Також можуть знадобитися інші документи (інформація) залежно від конкретних обставин вашої ситуації і питань, які плануються на дослідження.
Де проводити огляд автомобіля?
У випадку з визначенням розміру матеріальних збитків варто враховувати наступне. Якщо пошкодження незначні (подряпина, потертість) без ймовірності наявності внутрішніх (прихованих) пошкоджень - огляд можна провести на стоянці, парковці, у дворі будинку або іншому місці де буде достатня освітленість і простір для огляду автомобіля.
Але якщо пошкодження серйозніші і є ймовірність наявності внутрішніх (прихованих) пошкоджень - огляд потрібно проводити на станції технічного обслуговування (СТО). В даному випадку може знадобитися підняти машину на підйомнику, зняти бампер або виконати інші дії для фіксації всіх пошкоджень.
* Зверніть увагу. Вибором місця і організацією огляду на СТО займається замовник дослідження. Вартість оплати послуг СТО не входить у вартість експертизи.
Чи можна провести експертизу без огляду автомобіля?
Можна, але при дотриманні наступних умов. Дослідження повинно проводиться як судова експертиза (тобто за ухвалою суду або за заявою учасника справи). Повинні бути надані документи (інформація) в обсязі, достатньому для відповіді на поставлені запитання без огляду автомобіля.
Які питання можна поставити при подачі клопотання до суду?
Нижче пропонуємо стандартне запитання. В разі потреби воно може бути зміненено, або можуть бути поставлені додаткові запитання в залежності від конкретної ситуації.
Яка вартість матеріальної шкоди завданої власнику автомобіля марки __________, реєстраційний номер: ________, пошкодженого при ДТП _______р.?
Термін проведення |
Орієнтовний термін проведення становить:
Точні терміни будуть розраховані в момент звернення з урахуванням обсягу дослідження і поточного завантаження спеціалістів в межах передбачених п. 1.13. розділу I "Інструкції про призначення та проведення судових еспертиз і експертних досліджень", затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р № 53/5. |
* У разі потреби виклик зацікавлених осіб на технічний огляд КТЗ здійснюється замовником експертизи із зазначенням дати, місця та часу проведення огляду (після їх узгодження з експертом).
* Орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), повинен(на) забезпечити можливість огляду КТЗ та належні безпечні умови (освітлення, вільний доступ, можливість огляду КТЗ з різних боків тощо).