• 0 800 300 485
  • 0506604788
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Пн-Пт 9:00-18:00

Автотоварознавча експертиза

Автотоварознавча та транспортно-товарознавча експертиза

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Визначення ринкової вартості КТЗ

Визначення вартості ремонту КТЗ

Оцінка матеріального збитку після ДТП

Дослідження технічного стану ТЗ

Визначення утилізаційної вартості КТЗ

Експертиза сільськогосподарської техніки



Автотоварознавча та транспортно-товарознавча експертиза - це дослідження, в рамках якого встановлюється ринкова вартість колісних транспортних засобів (далі - КТЗ), їх складових, а також розмір вартості матеріального збитку, заподіяного власнику або володільцю колісних транспортних засобів, їх складових внаслідок пошкодження останнього. Перед автотоварознавчою та транспортно-товарознавчою експертизою можуть ставитись також питання про складові основного завдання або споріднені з ним, якщо такі питання пов'язані з придбанням та експлуатацією колісних транспортних засобів.

Експертиза проводиться після подання органом (особою), який (яка) її призначив(ла) (залучив(ла) експерта), матеріалів, оформлених згідно з вимогами процесуального законодавства та Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень.

Автотоварознавча експертиза проводиться найчастіше після дорожньо-транспортної пригоди, з причин якої може бути необхідна оцінка транспортного засобу, наприклад, для надання експертного висновку в страхову компанію.

Автотоварознавча та транспортно-товарознавча експертиза дозволяє провести комплексний аналіз пошкоджень автотранспортних засобів, що забезпечить можливість визначити розмір збитку і відповідно - вартість грошової компенсації за нанесений матеріальний збиток.

При здійсненні юридичних операцій з автотранспортними засобами, якщо потрібно визначити вартість матеріального збитку після ДТП, власники транспортних засобів звертаються до фахівців експертних установ у галузі автотоварознавства. У разі виникнення майнових спорів і при розслідуванні правопорушень, пов'язаних з експлуатацією транспортних засобів, до експертних установ звертаються суди, прокуратура, слідчі органи, адвокати.

Перелік основних напрямків автотоварознавчої експертизи, за якими працюють наші фахівці, не є вичерпним. Ми готові розглянути також інші конкретні ситуації на предмет можливості проведення експертизи авто. Таких ситуацій, в яких може знадобитися проведення експертизи автомобіля, досить багато. Це: ДТП, викрадення автомобіля, пошкодження авто стихією або внаслідок дій третіх осіб тощо.

Експертний висновок з визначення вартості ремонту обладнання, який видається замовнику, має статус офіційного документа доказового значення і може бути використаний у суді. Акти експертиз, складені за результатами їх проведення, що стосуються визначення вартості ремонту обладнання, приймаються як доказовий документ усіма арбітражними судами, у тому числі і закордонними.

Результатом проведення такої експертизи є експертний висновок, який видається замовнику, є підставою для виплати страховими компаніями або винуватцем ДТП компенсації, визначеної в ході експертизи, так як такий висновок має статус офіційного документа доказового значення і може бути використаний у суді. Акти експертиз, складені за результатами їх проведення, що стосуються визначення вартості ремонту обладнання, приймаються як доказовий документ усіма арбітражними судами, у тому числі і закордонними. 



Орієнтовний перелік вирішуваних питань, згідно Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень:

  • Яка ринкова вартість КТЗ (зазначаються його марка, модель і державний реєстраційний номер) на дату оцінки (зазначається дата, на яку визначається його вартість)?
  • Яка вартість КТЗ (зазначаються марка, модель КТЗ, ідентифікаційний номер), його складових, що ввозяться на митну територію України, на дату оцінки (зазначається дата, на яку визначається його вартість)?
  • Яка ринкова вартість сільськогосподарської та будівельної техніки? Примітка: визначається вартість техніки, обладнаної силовим агрегатом та самохідним шасі, зокрема тракторів, комбайнів тощо.
  • Яке значення становить величина втрати товарної вартості КТЗ на дату оцінки (зазначається дата, на яку оцінюється його вартість)?
  • Яка утилізаційна вартість КТЗ (зазначаються його марка, модель і державний реєстраційний або ідентифікаційний номер) на дату оцінки (зазначається дата, на яку оцінюється його вартість)?
  • Яка скрапова вартість КТЗ (зазначаються марка, модель і державний реєстраційний або ідентифікаційний номер) на дату оцінки (зазначається дата, на яку оцінюється його вартість)?
  • Яка ліквідаційна вартість КТЗ (зазначаються його марка, модель і державний або ідентифікаційний номер) на дату оцінки (зазначається дата, на яку оцінюється його вартість)?
  • Яка вартість матеріального збитку (шкоди), завданого(ї) власнику КТЗ (зазначаються прізвище, ім'я та по батькові власника, марка, модель КТЗ, його державний реєстраційний номер) унаслідок (зазначається подія, що призвела до матеріальної шкоди) на дату оцінки (зазначається дата, на яку оцінюється вартість)?
  • Чи укомплектовано КТЗ відповідно до нормативно-технічної документації підприємства-виробника? Якщо ні, то в чому саме полягає неукомплектованість?
  • Яка дата виготовлення даного КТЗ (його складової)? До якого типу належить даний двигун, які його основні характеристики?
  • Чи можливо провести ремонтно-відновлювальні роботи пошкодженого КТЗ (його складових)?
  • Якщо можливо, то який обсяг, характер і вартість цих робіт на дату оцінки (зазначається дата, на яку проводиться оцінка майна)?
  • Яке значення становить коефіцієнт фізичного зносу складових зазначеного КТЗ?
  • Яке значення становить процентний показник ринкової вартості КТЗ?
  • Чи відповідають виконані ремонтно-відновлювальні роботи нормативним вимогам?
  • Яким характеристикам (у тому числі типу) відповідає КТЗ згідно з Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності? 



Крім зазначених вище досліджень на вимогу замовників, володільців колісних транспортних засобів експертами-автотоварознавцями можуть надаватися такі консультаційні послуги:

  • Участь експертів в огляді транспортного засобу та складання акту технічного огляду автомобіля із зазначенням характеру та ступеню пошкоджень та фотографування об’єктів дослідження (Дана процедура в подальшому збільшує можливість отримання повної страхової виплати);
  • Проведення консультативних розрахунків вартості відновлювального ремонту та матеріального збитку, завданого власнику транспортного засобу без огляду транспортного засобу за наданими замовником матеріалами (Дає змогу оцінити судову перспективу справи та визначитись з орієнтовною страховою виплатою).



Які документи (інформація) потрібні для проведення?

На дослідження експерту надаються КТЗ та документація, що стосується його реєстрації, матеріали розслідування події, що призвела до матеріальної шкоди, а також докуменнти, у яких зафіксовані інші вихідні дані, необхідні для вирішення поставленого питання.

Необхідні документи:

1) Копія свідоцтва про реєстрацію ТЗ (оригінал повинен бути наданий при огляді авто);
2) Копія паспорта або паспортні дані замовника для оформлення договору;
3) Реквізити компанії, інформація про підписантів (для юридичних осіб);

Також можуть знадобитися інші документи (інформація) в залежності від конкретних обставин вашої ситуації і питань, які плануються на дослідження.

У разі потреби виклик зацікавлених осіб на технічний огляд КТЗ здійснюється замовником експертизи із зазначенням дати, місця та часу проведення огляду (після їх узгодження з експертом).

Орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), повинен(на) забезпечити можливість огляду КТЗ та належні безпечні умови (освітлення, вільний доступ, можливість огляду КТЗ з різних боків тощо).



Який документ буде отримано за результатом проведення?

Надається висновок експертного автотоварознавчого дослідження або висновок експерта (якщо проводилася судова експертиза). При проведенні судової експертизи так само враховуються вимоги процесуального законодавства щодо підпису про кримінальну відповідальність і вказівки інформації про судове провадження.

Для проведення дослідження експерту надаються КТЗ та документація, що стосується його реєстрації, матеріали розслідування події, що призвела до матеріальної шкоди, а також документи, у яких зафіксовані інші вихідні дані, необхідні для вирішення поставленого питання.





Термін проведення

Орієнтовний термін проведення становить:

  • для судових експертиз - 30 днів;
  • для експертних досліджень - 10 днів.

Точні терміни будуть розраховані в момент звернення з урахуванням обсягу дослідження і поточного завантаження спеціалістів в межах передбачених п. 1.13. розділу I "Інструкції про призначення та проведення судових еспертиз і експертних досліджень", затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р № 53/5.

Детальніше


© СП "Західно-Український Експертно-Консультативний Центр", 1998-2022.
Всі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, охороняються законодавством України. Використання матеріалів сайту можливе тільки з посиланням на джерело.