• 0 800 300 485
 • 0506604788
 • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 • Пн-Пт 9:00-18:00

Експертиза будівельного проекту

Експертиза будівельного проекту

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Оцінка наслідків затоплення, пожежі

Технічні обстеження квартир, будівель

Визначення порядку користування нерухомістю

Відповідність проекту та ДБН

Експертиза кошторисної документації

 

 

Відповідно до пункту 6 Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.11р №560, метою проведення експертизи проектів будівництва (далі - експертиза) є визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, у тому числі щодо додержання нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, охорони праці, екології, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, енергозбереження, кошторисної частини проекту будівництва. Експертиза є завершальним етапом розроблення проектів будівництва.

 

Відповідно до частини четвертої статті 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» обов’язковій експертизі підлягають проекти будівництва об’єктів, які:

1) за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, - щодо додержання нормативів з питань санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, екології, охорони праці, енергозбереження, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, міцності, надійності, довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, у тому числі щодо додержання нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення;

2) споруджуються на територіях із складними інженерно-геологічними та техногенними умовами, - в частині міцності, надійності та довговічності будинків і споруд;

3) споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, якщо їх кошторисна вартість перевищує 300 тисяч гривень, - щодо кошторисної частини проектної документації;

4) підлягають оцінці впливу на довкілля згідно із Законом України "Про оцінку впливу на довкілля".

 

За рішенням замовника може проводитися також експертиза проектів будівництва інших об’єктів, ніж передбачені у цій частині, або окремих розділів проектної документації.

 

В Україні будь-які роботи з будівництва здійснюються тільки після складання проекту. Всі документи, які готуються до початку будівництва, вважаються важливим фактором для подальшого здійснення робіт. Від них залежить, наскільки якісним і безпечним буде споруда.

Проектування охоплює весь процес зведення майбутньої будівлі. Під час його здійснення, закладається архітектурний вигляд споруди, враховується планування, фундамент і багато інших чинників. Правильно складена проектна документація на об'єкт будівництва на етапі підготовки - це гарантія безпеки майбутньої будівлі.

Ініціатором проведення експертизи будівельного проекту найчастіше виступає замовник будівельних робіт з метою встановлення, чи відповідає будівельний проект державним будівельним нормам.

В результаті неякісного будівельного проекту будівництво може здійснюватись з порушеннями, наслідки яких можуть потягнути за собою адміністративну або навіть кримінальну відповідальність. Як наслідок, від неякісного будівельного проекту значні збитки може отримати компанія-забудовник. 

У ході експертизи будівельного проекту експерти аналізується відповідність передпроектної та проектної документації вихідним даним, технічним умовам і індивідуальним вимогам до проекту чи будівництва. При цьому аналізуються такі параметри у проектній документації, як:

 • Відповідність державним будівельним нормам;
 • Експлуатаційна безпека;
 • Конструктивна надійність;
 • Стійкість споруджуваних об'єктів;
 • Раціональне використання природних ресурсів;
 • Раціональне використання фінансових та енергетичних ресурсів.

 

 

 

Термін проведення

Орієнтовний термін проведення становить:

 • для судових експертиз - від 15 до 30 днів, в залежності від технічної та технологічної складності об'єктів будівництва;
 • для експертних досліджень - 10 днів.
 • для об'єктів, що становлять підвищену небезпеку, щодо яких проводиться оцінка їх впливу на навколишнє природне середовище - до 90 днів;
 • для об'єктів, що споруджуються на територіях із складними інженерно-геологічними та техногенними умовами - 15 днів;
 • експертиза кошторисної частини проекту будівництва об'єктів - 15 днів.

Точні терміни будуть розраховані в момент звернення з урахуванням обсягу дослідження і поточного завантаження спеціалістів в межах передбачених п. 1.13. розділу I "Інструкції про призначення та проведення судових еспертиз і експертних досліджень", затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р № 53/5.

Детальніше


© СП "Західно-Український Експертно-Консультативний Центр", 1998-2022.
Всі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, охороняються законодавством України. Використання матеріалів сайту можливе тільки з посиланням на джерело.