Експертиза будівельного проекту
- Перегляди: 2128
Оцінка наслідків затоплення, пожежі
Технічні обстеження квартир, будівель
Визначення порядку користування нерухомістю
Експертиза кошторисної документації
Відповідно до пункту 6 Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.11р №560, метою проведення експертизи проектів будівництва (далі - експертиза) є визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, у тому числі щодо додержання нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, охорони праці, екології, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, енергозбереження, кошторисної частини проекту будівництва. Експертиза є завершальним етапом розроблення проектів будівництва.
Відповідно до частини четвертої статті 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» обов’язковій експертизі підлягають проекти будівництва об’єктів, які:
1) за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, - щодо додержання нормативів з питань санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, екології, охорони праці, енергозбереження, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, міцності, надійності, довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, у тому числі щодо додержання нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення;
2) споруджуються на територіях із складними інженерно-геологічними та техногенними умовами, - в частині міцності, надійності та довговічності будинків і споруд;
3) споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, якщо їх кошторисна вартість перевищує 300 тисяч гривень, - щодо кошторисної частини проектної документації;
4) підлягають оцінці впливу на довкілля згідно із Законом України "Про оцінку впливу на довкілля".
За рішенням замовника може проводитися також експертиза проектів будівництва інших об’єктів, ніж передбачені у цій частині, або окремих розділів проектної документації.
В Україні будь-які роботи з будівництва здійснюються тільки після складання проекту. Всі документи, які готуються до початку будівництва, вважаються важливим фактором для подальшого здійснення робіт. Від них залежить, наскільки якісним і безпечним буде споруда.
Проектування охоплює весь процес зведення майбутньої будівлі. Під час його здійснення, закладається архітектурний вигляд споруди, враховується планування, фундамент і багато інших чинників. Правильно складена проектна документація на об'єкт будівництва на етапі підготовки - це гарантія безпеки майбутньої будівлі.
Ініціатором проведення експертизи будівельного проекту найчастіше виступає замовник будівельних робіт з метою встановлення, чи відповідає будівельний проект державним будівельним нормам.
У ході експертизи будівельного проекту експерти аналізується відповідність передпроектної та проектної документації вихідним даним, технічним умовам і індивідуальним вимогам до проекту чи будівництва. При цьому аналізуються такі параметри у проектній документації, як:
- Відповідність державним будівельним нормам;
- Експлуатаційна безпека;
- Конструктивна надійність;
- Стійкість споруджуваних об'єктів;
- Раціональне використання природних ресурсів;
- Раціональне використання фінансових та енергетичних ресурсів.
Термін проведення |
Орієнтовний термін проведення становить:
Точні терміни будуть розраховані в момент звернення з урахуванням обсягу дослідження і поточного завантаження спеціалістів в межах передбачених п. 1.13. розділу I "Інструкції про призначення та проведення судових еспертиз і експертних досліджень", затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р № 53/5. |