• 0 800 300 485
 • 0506604788
 • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 • Пн-Пт 9:00-18:00

Експертиза сировини

Експертиза сировини

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Визначення вартості товару, обладнання

Визначення показників якості та характеристик товару, обладнання

Експертиза побутової техніки

Визначення розміру матеріальної шкоди внаслідок залиття, пожежі

Визначення вартості ремонту обладнання та причин пошкодженняЕкспертиза сировини (або технологічна експертиза) – дослідження щодо встановлення відповідності процесу виготовлення продукції технологічному режиму виробництва, а також дослідження щодо визначення можливості розміщення товару під митний режим переробки на (поза) митній території України під митним контролем.

 

Під час проведення експертизи сировини нашою експертною установою визначаються:

- норми виходу готового продукту за кількісним та якісним станом при переробці певного виду сировини;

- витрату сировини при отриманні певного продукту;

- вид сировини в продукті переробки;

- повноту використання сировини при виробництві певного товару;

- чи є процес переробки безперервним технологічним процесом;

- правильність вибору необхідного устаткування, пристроїв, моделей, інструменту, розташування виробничих потужностей та ін.;

- технологію виробництва представленого для дослідження товару (уточнити або підтвердити);

- місце (країну) походження товару.

 

В яких випадках проводиться?

Експертиза сировини проводиться у тих випадках, коли в процесі доказування виникає необхідність у встановленні фактів на основі вивчення особливостей обробки, виготовлення, зміни стану, властивостей, форми сировини, матеріалу для напівфабрикату, що відбувається у процесі виробництва продукції, а також для визначення можливостей і використання на практиці найбільш ефективних та економічних виробничих технологій.

У цьому сенсі експертиза сировини може виявитись досить корисною при розслідуванні розкрадань, службових злочинів, випуску недоброякісної продукції.

Експертиза сировини також досліджує питання обробки (переробки) сировини, напівфабрикатів та виробів, технологічного режиму перетворення їх у готову продукцію, відповідності продукції технологічним нормативам за кількісним і якісним складом, використаною сировиною і додатковими матеріалами, а також характер і послідовність технологічних процесів, методи їх здійснення, вибір необхідного обладнання, пристосувань, моделей, робочого інструменту, розміщення обладнання в межах окремих цехів, тощо.

 

Які питання вирішуються?

Технологічною експертизою стосовно кожної з галузей виробництва можуть бути вирішені такі питання:

 • Яким має бути кількісний і якісний склад готової продукції, що випускається?
 • Яким чином і на якому обладнанні виготовлена дана продукція?
 • Яке підприємство є її виробником?
 • Чи відповідає готова продукція стандартам, технічним умовам, зразкам? Якщо ні, то які зміни в технології її виробництва призвели до цього?
 • Чи є правильними норми витрати сировини?
 • Чи є правильними і допустимими витрати сировини за фактичними видатками в конкретних умовах залежно від оснащення підприємства, кваліфікації працівників, якості сировини?
 • Чи не було порушень обліку виробничої економії, яка утворилась у результаті впровадження на підприємстві нового технологічного обладнання, використання нових видів сировини?
 • Які відхилення від технологічного процесу мали місце, і як вони відбились на якості і виході продукції, утворенні природного убутку? Як часто і чим це було викликано?
 • Чи можливо на даному підприємстві, крім облікованої продукції, за рахунок певних змін технологічного процесу виготовити необліковану продукцію і в яких обсягах?
 • Яку кількість виробів можна виготовити додатково із списаної за документами сировини порівняно з оприбуткованою кількістю виробів? 

Термін проведення

Орієнтовний термін проведення становить:

 • для судових експертиз - 30 днів;
 • для експертних досліджень - 10 днів.

Точні терміни будуть розраховані в момент звернення з урахуванням обсягу дослідження і поточного завантаження спеціалістів в межах передбачених п. 1.13. розділу I "Інструкції про призначення та проведення судових еспертиз і експертних досліджень", затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р № 53/5.

Детальніше


© СП "Західно-Український Експертно-Консультативний Центр", 1998-2022.
Всі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, охороняються законодавством України. Використання матеріалів сайту можливе тільки з посиланням на джерело.