Перевірка виконаної оцінки земельної ділянки
- Перегляди: 251
Експертна грошова оцінка земельних ділянок
Експертна грошова оцінка прав на земельні ділянки
Визначення відповідності виконаної оцінки земельної ділянки або прав на неї вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна, методології, методам, оціночним процедурам - одне з завдань, які вирішуються судовими експертами в межах земельно-оціночної експертизи.
Питання, яке може бути поставлено до судового експерта:
- Чи відповідає виконана оцінка земельної ділянки (або права користування земельною ділянкою) вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна, методології, методам, оціночним процедурам?
Об'єкти перевірки виконаної оцінки земельної ділянки:
- земельні ділянки;
- документації із землеустрою та з оцінки землі;
- документи, що підтверджують права на земельні ділянки;
- документи, що підтверджують права на земельні поліпшення;
- поземельні книги, створені відносно земельних ділянок;
- витяги з ДЗК;
- аналітичні відомості;
Нормативно-правова база:
- ЗУ Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні - правові засади здійснення оцінки майна, набуття права на заняття оціночною діяльністю, державне регулювання оціночної діяльності, правовий статус саморегулівних організацій оцінювачів, права, обов'язки та відповідальність оцінювачів і СОД.
- ЗУ Про оцінку земель - правові засади проведення оцінки земель, затвердження документація з оцінки земель, державне регулювання у сфері оцінки земель, саморегулівні організації у сфері оцінки земель.
- Постанова КМУ "Про експертну грошову оцінку земельних ділянок" - методика експертної грошової оцінки земельних ділянок + Порядок проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок.
- Наказ Держкомзему (Державний комітет із земельних ресурсів) про Порядок проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок - склад робіт з експертної грошової оцінки, вимоги до оформлення результатів оцінки та рецензування звітів про оцінку земельної ділянки (її частини) або прав щодо неї.
- Національний стандарт №1 "Загальні засади оцінки майна і майнових прав" – терміни, база оцінки та порядок визначення вартості, методичні підходи до оцінки майна та їх основні засади, загальні вимоги до проведення незалежної оцінки майна, вимоги до складання звіту про оцінку та підготовки висновку про вартість майна, вимоги до рецензування звіту про оцінку майна.
- Національний стандарт № 2 "Оцінка нерухомого майна" – терміни, особливості застосування методичних підходів, особливості оцінки окремих видів нерухомого майна.
- ПКУ - регулювання відносин у сфері справляння податків і зборів.
- ЗКУ
- Наказ міністерства аграрної політики та продовольства України Про затвердження Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів
- Постанова КМУ Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок
- Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України Про затвердження Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів
- Галузевий стандарт “Оцінка земель. Правила розроблення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів”
Орієнтовний перелік необхідних документів:
- правоустановчі документи на земельну ділянку (Державний акт або рішення про передачу у користування);
- правовстановлюючі документи на будинок;
- технічний паспорт на будинок;
- інформація про порядок користування приміщеннями будинку та господарськими спорудами;
- інформація про частки співвласників.
Термін проведення |
Орієнтовний термін проведення становить:
Точні терміни будуть розраховані в момент звернення з урахуванням обсягу дослідження і поточного завантаження спеціалістів в межах передбачених п. 1.13. розділу I "Інструкції про призначення та проведення судових еспертиз і експертних досліджень", затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р № 53/5. |