• 0 800 300 485
 • 0506604788
 • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 • Пн-Пт 9:00-18:00

Визначення вартості товару, обладнання

Визначення вартості товару, обладнання

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Визначення показників якості та характеристик товару, обладнання

Експертиза побутової техніки

Експертиза сировини (технологічна експертиза)

Визначення розміру матеріальної шкоди внаслідок залиття, пожежі

Визначення вартості ремонту обладнання та причин пошкодженняЗ розвитком сучасного ринку товарів, обладнання та техніки, починають виникати цілі методичні комплекси з визначення реальної ринкової вартості того чи іншого продукту. Економічні відносини, які виникають в процесі придбання та використання таких речей регулюються безліччю нормативно-правових актів, тому виникнення цивільно-правових спорів - досить часта практика. Для вирішення таких ситуацій існує товарознавча експертиза, яка зазвичай призначається в таких випадках: 

 • виникнення спору між продавцем та покупцем;
 • необхідність виконання грошового зобов’язання перед кредитором;
 • необхідність відшкодування збитків, завданих протиправними діями осіб.

 

Об’єктами товарознавчої експертизи є одиниці продовольчої або непродовольчої продукції, а також будь-які матеріальні предмети, що містять інформацію про товарне походження об’єкта дослідження: супровідна документація, технічні описи та рекомендації з використання, зберігання та переміщення виробів. Товарознавчій експертизі підлягають також об’єкти, які вже були у вжитку, що вибули з ужитку і навіть частини виробу.

Типові запитання, що вирішує товарознавча експертиза «Визначення вартості машин, обладнання, сировини та споживчих товарів»:

 1. Яка ринкова вартість (назва об’єкта) станом на дату оцінки (зазначається дата, на яку визначається його вартість)?
 2. Яка ринкова вартість нового (назва об’єкта), який не перебував у використанні та знаходився в новому стані на момент вчинення правопорушення, станом на дату оцінки (зазначається дата, на яку визначається його вартість)?
 3. Яка ринкова вартість (назва об’єкта), виготовленого з (назва металу прим. – недорогоцінного) масою … кг, як брухту чорного (кольорового) металу станом на дату оцінку (зазначається дата, на яку визначається його вартість)?
 4. Яка залишкова вартість ювелірного виробу (назва виробу), який має вставки (не має вставок) (при їх наявності зазначити інформацію щодо них: найменування, маса, колір, чистота, огранка, вартість), виготовленого із золота (срібла, платини) 585 (375, 750, 925, 950…) проби, масою без вставок … грам станом на дату оцінки (зазначається дата, на яку визначається його вартість)?
 5. Яка залишкова вартість (назва об’єкта), виготовленого із золота (срібла, платини) 585 (375, 750, 925, 950…) проби, маса якого без вставок (при їх наявності) становить … грам як брухту дорогоцінних металів за закупівельними цінами Національного банку України на дорогоцінні метали в брухті станом на дату оцінки (зазначається дата, на яку визначається його вартість)? Для чого необхідна оцінка вартості товарів, обладнання та машин?

Товари та обладнання належать до основних засобів будь-якого підприємства і призначені для випуску різної продукції. Сучасний ринок представлений як новим, так і старим обладнанням, яке має свою вартість. Бувають різні юридичні ситуації, починаючи від переміщення їх через митний кордон, отримання кредитів, оформлення застави, банкрутства підприємства, коли необхідно встановити реальну ціну на них. Для цього і проводиться оцінка вартості обладнання та машин. Це різновид товарознавчої експертизи.

Також, різні товари є кінцевим продуктом будь-якого виробництва і володіють родовими ознаками. У цивільному праві товари - це речі. Вони використовуються для задоволення потреб як фізичних, так і юридичних осіб, і мають свою вартість. З часом, ціна на них змінюється, і пов'язано це з різними факторами. Товари також виступають об'єктами різних зобов'язальних правовідносин і можуть переміщуватися через кордон, виступати заставним майном, і бути об'єктами для погашення різних боргових зобов'язань, що виникають між різними суб'єктами господарської діяльності. Все це неможливо без проведення оцінки обладнання та товарів. Така оцінка буде проведена відповідно до найсучасніших методик висококваліфікованими оцінювачами та експертами нашої установи.

Експерти нашого Підприємства мають відповідну кваліфікацію і сучасну методичну базу для проведення таких досліджень. Висновок експертизи або дослідження можна буде використовувати не тільки в судових спорах, а й в різних державних і фінансових установах.

* Орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), повинен(на) забезпечити можливість огляду об’єкта та належні безпечні умови (освітлення, вільний доступ, можливість огляду об’єкта з різних боків тощо).

* Вищезазначеною експертною спеціальністю вирішуються й інші питання щодо встановлення вартості за домовленістю, але перед призначенням експертизи або дослідження обов’язково проконсультуйтеся (безкоштовно) з експертом (спеціалістом) за напрямком товарознавчих досліджень нашого Центру судових експертиз.Термін проведення

Орієнтовний термін проведення становить:

 • для судових експертиз - 30 днів;
 • для експертних досліджень - 10 днів.

Точні терміни будуть розраховані в момент звернення з урахуванням обсягу дослідження і поточного завантаження спеціалістів в межах передбачених п. 1.13. розділу I "Інструкції про призначення та проведення судових еспертиз і експертних досліджень", затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р № 53/5.

Детальніше
© СП "Західно-Український Експертно-Консультативний Центр", 1998-2022.
Всі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, охороняються законодавством України. Використання матеріалів сайту можливе тільки з посиланням на джерело.