• 0 800 300 485
 • 0506604788
 • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 • Пн-Пт 9:00-18:00

Економічна експертиза

Економічна експертиза

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Експертиза бухгалтерського, податкового обліку і звітності

Експертиза документів про економічну діяльність

Експертиза фінансово-кредитних операцій 

 

 

Судова фінансово-економічна експертиза - дослідження закономірностей утворення і відображення інформації про фінансово-економічних показників діяльності підприємств, формування їх статутних фондів, акціонування, паювання, банкрутства та ліквідації підприємств, орендних відносин, цільового використання бюджетних коштів та коштів підприємств за господарськими операціями у справах, що знаходяться у провадженні органів дізнання, досудового слідства або суду.

При проведенні експертизи здійснюються дослідження документів бухгалтерського, податкового обліку і звітності, що містять інформацію про обставини справи і допомагають суду досягти об'єктивності в ухваленні рішення. Результати оформляються у вигляді висновку експертизи.

 

Головне завдання економічних експертиз - перевірка фінансових операцій, що відображаються в документообігу підприємства.

 

До економічної експертизи відносяться види експертизи:

 • експертиза документів бухгалтерського, податкового обліку і звітності;
 • експертиза документів про економічну діяльність підприємств і організацій;
 • експертиза документів фінансово-кредитних операцій.

 

Об'єктами дослідження в експертизах виступають:

 • первинні документи (накладні, акти прийому-передачі, касові і банківські документи, митні декларації, інвентаризаційні описи, відомості нарахування заробітної плати і т.п.);
 • облікові регістри (касові книги, картки складського обліку, реєстри податкових накладних, відомості аналітичного обліку, журнали-ордери, головні книги);
 • бухгалтерська, фінансова та податкова звітність звіти матеріально відповідальних осіб, касові звіти, звіти про використання коштів, наданих під звіт, баланси і фінансова звітність, податкові декларації і звіти).

 

Також, при дослідженні можуть використовуватися в якості джерел інформації інші матеріали справи:

 • акти ревізії, документальних перевірок діяльності підприємств;
 • протоколи допитів, свідчення обвинувачуваних і свідків;
 • висновки експертів інших спеціальностей.

 

Необхідність проведення експертизи документів бухгалтерського, податкового обліку і звітності виникає при розгляді судових адміністративних і кримінальних справ про посадові злочини, привласнення товарно-матеріальних цінностей, а також цивільних позовів, коли необхідно провести експертне дослідження даних по фінансово-економічних операціях (кредити, розрахунок пені , заборгованості).

Проведення еспертизи документів про економічну діяльність підприємств і організацій виникає при необхідності виявлення реального фінансового стану підприємства, виявлення правопорушень, помилок в процесі ведення бухобліку, невиконання договірних відносин, ухилення від сплати податків, дослідження причин виникнення кредиторської або дебіторської заборгованості тощо.

В процесі проведення економічної експертизи аналізується виробнича і фінансово-економічна діяльність підприємства різних форм власності, зазнали збитків, втрати, привласнення товарно-матеріальних цінностей.

 

 

Терміни проведення

Орієнтовні терміни проведення становлять:

 • для судових експертиз - 20 днів;
 • для експертних досліджень- 10 днів.

Точні терміни будуть розраховані в момент звернення з урахуванням обсягу дослідження і поточного завантаження фахівців в межах, передбачених п. 1.13. розділу I "Інструкції про призначення та проведення судових еспертиз та експертних досліджень", затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998р. № 53/5.

Детальніше


© СП "Західно-Український Експертно-Консультативний Центр", 1998-2022.
Всі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, охороняються законодавством України. Використання матеріалів сайту можливе тільки з посиланням на джерело.