Ринок землі
З 1 липня 2021 року в Україні розпочинається процес формування Ринку землі, шляхом скасування Мораторію на продаж землі в Україні, який діяв з березня 1992 року. Мораторієм було передбачено те, що держава дала українцям землю за умови не продавати і не дарувати її, але з правом здавати в оренду. До скасування мораторію, Україна була єдиною країною в Європі, яка не мала відкритого земельного ринку.
Формування Ринку землі, незважаючи на те, що неофіційно він існує з 2001 року - це досить довгий процес, який триватиме не один рік. На вартість землі впливатимуть такі фактори, як її місцерозташування, функціональне призначення, якість ґрунтів, екологічна ситуація в регіоні та інші фактори. Більш детальніше пропонуємо ознайомитися із Законом України «Про оцінку земель» та з матеріалами щодо нормативної та експертної оцінки земельних ділянок.
Обмін (повернення) товару належної (неналежної) якості
Кожен громадянин демократичної країни знає, що у нього є законна можливість протягом певного терміну обміняти або повернути куплений ним товар. Причина відмови може бути будь-яка: не вгадали із розміром, не сподобався колір товару, його форма, габарити та ін. Більшість українців вже знають, що основні положення процедури повернення товару належної та неналежної якості закріплені в Законі України "Про захист прав споживачів". Проте, як і в будь-якому іншому законодавчому акті, законодавець старається визначити усі можливі аспекти прав та обов’язків учасників процедури купівлі-продажу, а для людини без юридичної освіти важко знайти необхідну інформацію, як їм необхідно діяти в тому чи іншому випадку. Тому, ми вирішили максимально систематизувати та поєднати інформацію на дану тематику у вітчизняній юридичній сфері, щоб доступно та розуміло роз'яснити відповідальність сторін, їх права та обов’язки на всіх етапах процедури обміну (повернення) товару, терміни та в яких випадках необхідно звертатися до суду для