• 0 800 300 485
  • 0506604788
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Пн-Пт 9:00-18:00

Дослідження технічного стану ТЗ

Дослідження технічного стану транспортних засобів

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Визначення ринкової вартості КТЗ

Визначення вартості ремонту КТЗ

Оцінка матеріального збитку після ДТП

Визначення утилізаційної вартості КТЗ

Експертиза сільськогосподарської техніки

 

 

Головними завданнями дослідження технічного стану транспортних засобів є встановлення несправностей ТЗ, які загрожували безпеці руху, причин їх утворення та часу виникнення (до ДТП – чи внаслідок неї або після неї), можливості виявлення несправності зазвичай застосованими методами контролю за технічним станом ТЗ; визначення механізму впливу несправності на виникнення та розвиток пригоди.

Орієнтовний перелік вирішуваних питань:

  • Які несправності, виходячи з вимог Правил дорожнього руху до технічного стану ТЗ, мала (мав) система (механізм, вузол, агрегат) даного ТЗ?
  • Чи є в досліджуваному ТЗ несправності, які могли бути технічною причиною виникнення ДТП?
  • Коли відносно моменту ДТП виникли дані несправності?
  • Яка причина відмови даного механізму, системи (рульового управління, гальмової системи та ін.) ТЗ?
  • Чи мав водій можливість виявити несправність до моменту ДТП?
  • Чи мав водій технічну можливість уникнути пригоди при наявності даної несправності?

Вимоги до матеріалів

У документі про залучення експерта достатньо викласти фабулу справи й обставини, які стосуються особливостей об’єкта дослідження, знання яких може мати значення для судового експерта, наприклад, чи експлуатувався ТЗ після події; у якому стані перебували деталі (вузли), сполучені з деталями (вузлами), що досліджуються тощо.

Якщо необхідно провести експертизу (дослідження) на МП або огляд об’єкта за його місцезнаходженням, орган або особа, які залучили експерта, повинні забезпечити прибуття судового експерта, безперешкодний доступ до об’єкта, а також належні умови його роботи, а в разі потреби – викликати учасників процесу або інших осіб.


Який документ буде отримано за результатом проведення?

Надається висновок експертного автотоварознавчого дослідження або висновок експерта (якщо проводилася судова експертиза). При проведенні судової експертизи так само враховуються вимоги процесуального законодавства щодо підпису про кримінальну відповідальність і вказівки інформації про судове провадження.


Додаткова інформація

В Україні технічний стан колісних транспортних засобів повинен відповідати вимогам Правил дорожнього руху України, ДСТУ 3649:2010 «Колісні транспортні засоби Вимоги щодо безпечності технічного стану та методи контролювання», а також вимогам нормативно-технічної документації підприємства-виробника.

В ході експлуатації транспортних засобів їх вузли і механізми, які впливають на безпеку руху, зношуються та піддаються значним навантаженням, що в конкретній дорожній ситуації може призвести до втрати стійкості і керованості автомобіля та виникнення дорожньо-транспортної пригоди, а отже основними завданнями експертизи за експертною спеціальністю 10.2. «Дослідження технічного стану транспортних засобів» є встановлення несправностей транспортного засобу (далі – ТЗ), які загрожували безпеці руху, причин їх утворення та часу виникнення (до дорожньо-транспортної пригоди (далі – ДТП) чи внаслідок неї або після неї), можливості виявлення несправностей звичайно застосованими методами контролю за технічним станом ТЗ, а також визначення механізму впливу несправності на виникнення та розвиток пригоди.

Об’єктами дослідження технічного стану транспортних засобів можуть бути автомобілі, тролейбуси, трамваї, трактори та інші самохідні машини, а також матеріали, надані в розпорядження експерта. Особливо часто в Україні даний вид судової експертизи та досліджень користується при розгляді цивільних справ, зокрема щодо визначення позовних вимог про відшкодування завданих збитків внаслідок дорожньо-транспортних пригод.


Які документи (інформація) потрібні для замовлення?

  1. Копія свідоцтва про реєстрацію ТЗ (оригінал повинен бути наданий при огляді авто).

* Також можуть знадобитися інші документи (інформація) в залежності від конкретних обставин вашої ситуації і питань, які плануються на дослідження.


Де проводити огляд автомобіля?

У випадку з оцінкою транспортних засобів немає особливих вимог щодо місця проведення огляду. Огляд може бути проведений на стоянці, парковці, у дворі будинку або іншому місці де буде достатня освітленість і простір для огляду автомобіля.


  

 

Термін проведення

Орієнтовний термін проведення становить:

  • для судових експертиз - 30 днів;
  • для експертних досліджень - 10 днів.

Точні терміни будуть розраховані в момент звернення з урахуванням обсягу дослідження і поточного завантаження спеціалістів в межах передбачених п. 1.13. розділу I "Інструкції про призначення та проведення судових еспертиз і експертних досліджень", затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р № 53/5.

Детальніше

У разі потреби виклик зацікавлених осіб на технічний огляд КТЗ здійснюється замовником експертизи із зазначенням дати, місця та часу проведення огляду (після їх узгодження з експертом).

Орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), повинен(на) забезпечити можливість огляду КТЗ та належні безпечні умови (освітлення, вільний доступ, можливість огляду КТЗ з різних боків тощо).


© СП "Західно-Український Експертно-Консультативний Центр", 1998-2022.
Всі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, охороняються законодавством України. Використання матеріалів сайту можливе тільки з посиланням на джерело.